Fiberuttak innendørs

Fiberuttak eller kundeavslutning benyttes for terminering av fiberoptiske kabler. Finnes i ulike modeller og utførelser avhengig av antall fiber som skal termineres, samt hvilke design- og sikkerhetskrav som stilles.

1F Preterminert abonnetuttak SC/APC, 30m kabel. Innendørs

6923115

Preterminert fiberuttak for legging innendørs fra vegg- eller skjøteboks . Kabelen er ferdig terminert i vegguttaket med SC/APC konnektor. Vegguttaket kan monteres på vegg, i veggboks og på DIN-skinne. Vegguttaket har støvlokk og merkeskilt. RAL 9010 De er ID merket med et unikt nummer og har full sporbarhet samt individuell måleprotokoll.  

ORM1 Veggramme 28mm Utforingsramme

6923256

Utforingsramme til fiberuttak ORM1. Gir ekstra dybde på 28mm.

ORM1 Fiberuttak SC/UPC SPX KIT adapter, hale, snor 0.5m

6923331

Liten og anvendelig IP30 klassifisert uttaksboks for fiber for innendørs montasje i hvit ABS plast (RAL 9003). Uttaket er tilpasset for G657-fiber og rommer 1 eller 2 SC simplex eller LC duplex adapter. Kabel eller rør med maks diameter 6 mm kan tas inn fra alle fire sider eller fra undersiden. Leveres med både kort og langt lokk. Det lange lokket dekker adapter og kontakter på patchkabelen som en enkel mekanisk beskyttelse. I kittet inngår i tillegg til fiberuttaket: - Adapter SM SC/UPC Simplex blå ZrO2. - Fiberhale SM SC/UPC 1m G657A1 900µm LSZH. - Fibersnor SPX 1xSC/UPC-SC/UPC 0.5m SM G657A hvit 2mm LSZH. - Krympehylse 40mm for enkelfiber 250-900µm. - Festemateriell (skrue og plugg). Mål: 81 x 81 x 25 mm (kort lokk). Mål: 81 x 116 x 25 mm (langt lokk).

Fiberuttak PTO 2xSC SPX 80x80x20mm, IP40

6923332

Et lite og fleksibelt IP40 klassifisert fiberuttak for innendørs montasje. Uttaket har integrerte fjærbelastede støvlokk. Leveres med: Skjøtekassett for 2 fiber Kabeltetning max 5mm Festemateriell Uttaket er tilpasset for bruk av G657-fiber, og kapasitet til 2xSC simplex adaptere. NB: Dersom man benytter 2 stk adaptere, må man benytte adaptere uten ører.  Elnr: 6977454 - Adapter SM SC/UPC simplex uten ører Elnr: 6977455 - Adapter SM SC/APC simplex uten ører     Kabel/rør med maks 5mm i diameter kan tas inn fra baksiden, ovenfra eller unnenfra. Som opsjon kan uttaket leveres med adapter og fiberhale, SC/UPC eller SC/APC. El nr: 9101204 - 9101207      

ORM1 Fiberuttak 2xSCS/LCD IP30 Uten adapter

6923338

Liten og anvendelig IP30 klassifisert uttaksboks for fiber for innendørs montasje i hvit ABS plast (RAL 9003). Uttaket er tilpasset for G657-fiber og rommer 1 eller 2 SC simplex eller LC duplex adapter. Kabel eller rør med maks diameter 6 mm kan tas inn fra alle fire sider eller fra undersiden. Leveres med både kort og langt lokk. Det lange lokket dekker adapter og kontakter på patchkabelen som en enkel mekanisk beskyttelse. Mål: 81 x 81 x 25 mm (kort lokk). Mål: 81 x 116 x 25 mm (langt lokk).

Fiberuttak 4 fiber Tom. Uten adaptere

6923380

Et lite og meget fleksibelt fiberuttak for innendørs bruk. Stor skjøtekassett muligjør bruk av G652 og G657 fiber. Fiberuttaket har plass til to SC duplex adaptere.   Leveres med: Integrert skjøtekassett, som sikrer at minimum bøyeradius på fiberen (30 mm) blir ivaretatt. 4 stk. 40 mm skjøtehylser Feste materiell   Kabelinngang fra undersiden og baksiden. Uttaket kan sikres med en sikkerhetsskrue for å hindre sabotasje. 

Fiberuttak FTB 2xSCS/LCD IP20 Uten adaptere

6923453

Et lite og fleksibelt fiberuttak for innendørs montasje i hvit ABS plast. Uttaket har integrert skjøtekassett for opptil 4 fiber og leveres med festemateriell. Som opsjon kan uttaket leveres med adapter, fiberhale, fibersnor og krympehylse. El nr 6923454 Uttaket har plass til 1 eller 2 SC simplex eller LC duplex adapter. Dersom 2 adaptere skal benyttes må variatnen uten ører benyttes. Kabel eller rør med maks 5 mm i diameter kan tas inn fra baksiden, ovenfra eller nedenfra. Vekt: 70 g Yttermål: 105x83x25mm  

Fiberuttak FTB SC/UPC Kit IP20 Inkl adapter, hale og snor 0.5m

6923454

Kompakt fiberuttak for innendørs montasje. Uttaket har integrert skjøtekassett for 4 fiber og leveres med festemateriell. Uttaket har plass til 2 stk SC simplex eller LC duplex adapter. Dersom 2 adaptere skal benyttes må variatnen uten ører benyttes. Innføring for kabel/rør, med maks 5 mm i diameter, i topp, bunn og i baksiden. Vekt: 70 g Yttermål: 105x83x25mm I settet inngår: Adapter SM SC/UPC Simplex blå ZrO2 Fiberhale SM SC/UPC 1m G657A1 900µm LSZH. Fibersnor SPX 1xSC/UPC-SC/UPC 0.5m SM G657A Hvit 2mm LSZH. Krympehylse 40mm for enkeltfiber 250-900µm. Festematerial (skrue og plugg).

Fiberuttak PTO 1xSC/UPC KIT 1 inkl. adapter

9101204

Et lite og fleksibelt IP40 klassifisert fiberuttak for innendørs montasje, i hvit ABS-PC plast. Uttaket har integrerte fjærbelastede støvlokk og skjøtekassett for 2 fiber. Leveres med: 1xSC/UPC simplex adapter festemateriell kabeltetning   Uttaket er tilpasset for bruk av G657-fiber, og kapasitet til 2xSC simplex adaptere. NB: Dersom man benytter 2 stk adaptere, må man benytte adaptere uten ører.  Elnr: 6977454 - Adapter SM SC/UPC simplex uten ører Elnr: 6977455 - Adapter SM SC/APC simplex uten ører   Kabel/rør med maks 5mm i diameter kan tas inn fra baksiden, ovenfra eller unnenfra.

Fiberuttak PTO 1xSC/UPC KIT 2 inkl. adapter og fiberhale

9101205

Et lite og fleksibelt IP40 klassifisert fiberuttak for innendørs montasje, i hvit ABS-PC plast. Uttaket har integrerte fjærbelastede støvlokk og skjøtekassett for 2 fiber. Leveres med: 1xSC/UPC simplex adapter 1C SC/SPC fiberhale festemateriell kabeltetning   Uttaket er tilpasset for bruk av G657-fiber, og kapasitet til 2xSC simplex adaptere. NB: Dersom man benytter 2 stk adaptere, må man benytte adaptere uten ører.  Elnr: 6977454 - Adapter SM SC/UPC simplex uten ører Elnr: 6977455 - Adapter SM SC/APC simplex uten ører   Kabel/rør med maks 5mm i diameter kan tas inn fra baksiden, ovenfra eller unnenfra.        

Fiberuttak PTO 1xSC/APC KIT 1 inkl. adapter

9101206

Et lite og fleksibelt IP40 klassifisert fiberuttak for innendørs montasje, i hvit ABS-PC plast. Uttaket har integrerte fjærbelastede støvlokk og skjøtekassett for 2 fiber. Leveres med: 1xSC/APC simplex adapter festemateriell kabeltetning   Uttaket er tilpasset for bruk av G657-fiber, og kapasitet til 2xSC simplex adaptere. NB: Dersom man benytter 2 stk adaptere, må man benytte adaptere uten ører.  Elnr: 6977454 - Adapter SM SC/UPC simplex uten ører Elnr: 6977455 - Adapter SM SC/APC simplex uten ører   Kabel/rør med maks 5mm i diameter kan tas inn fra baksiden, ovenfra eller unnenfra.

Fiberuttak PTO 1xSC/APC KIT 2 inkl. adapter og fiberhale

9101207

Et lite og fleksibelt IP40 klassifisert fiberuttak for innendørs montasje, i hvit ABS-PC plast. Uttaket har integrerte fjærbelastede støvlokk og skjøtekassett for 2 fiber. Leveres med: 1xSC/APC simplex adapter 1xSC/APC fiberhale festemateriell kabeltetning   Uttaket er tilpasset for bruk av G657-fiber, og kapasitet til 2xSC simplex adaptere. NB: Dersom man benytter 2 stk adaptere, må man benytte adaptere uten ører.  Elnr: 6977454 - Adapter SM SC/UPC simplex uten ører Elnr: 6977455 - Adapter SM SC/APC simplex uten ører   Kabel/rør med maks 5mm i diameter kan tas inn fra baksiden, ovenfra eller unnenfra.